Stowarzyszenie ProFUTURO zaprasza w dniu 16 listopada 2012 roku o godz. 17.00 na spotkanie z książką „Maria i Ja”, autorstwa Miguela Gallardo. Spotkanie odbędzie się w lokalu Stowarzyszenia ProFUTURO na ul. Kościuszki 80 w Poznaniu.

Spotkanie adresowane jest do najbliższego otoczenia osób z autyzmem, jak również do osób, które chciałyby zrozumieć czym jest autyzm. Celem spotkania jest promocja książki oraz zaproszenie do rozmowy na temat wyjątkowości osób z autyzmem.

 

 

„Maria i ja” jest książką wyjątkową, ale nie klasyczną, ani też typową. To ilustrowana historia kilku ostatnich dni lata, które autor spędził ze swoją córką Marią w jednym z kurortów wakacyjnych. Komunikacja Miguela i Marii opiera się na rysunkach, co stanowi jedną z alternatywnych form porozumiewania się z osobami z autyzmem. To subtelna, obiektywna, ale przede wszystkim pełna ciepła i humoru opowieść, która wprowadza nas w świat osoby z autyzmem i pomaga ten świat odkrywać. Patrzymy na Marię oczami ojca, próbujemy zrozumieć jej potrzeby, lęki, niepokoje. Założeniem publikacji jest szerzenie wiedzy o autyzmie, a tym samym – ułatwianie osobom z tym zaburzeniem pełniejszego uczestnictwa w życiu społecznym.

Książka powstała z inicjatywy Fundacji Orange, nakładem Wydawnictwa Egmont i dzięki wsparciu merytorycznemu Fundacji SYNAPSIS. W październiku i listopadzie 2012 roku odbędzie się cykl spotkań z książką w kilku miastach w Polsce: Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Zielonej Górze, Poznaniu, Łodzi, Skarżysku-Kamiennej. Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji SYNAPSIS: http://www.synapsis.waw.pl/index.php/aktualnosci/723-spotkania-z-ksiazka-maria-i-ja