Przestrzegamy przed oszustami, którzy podszywając się pod nasze Stowarzyszenie zbierają w Poznaniu i gminach ościennych pieniądze na dzieci z autyzmem.

Informujemy, iż Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem ProFUTURO nie prowadzi bezpośredniej zbiórki pieniędzy na dzieci z autyzmem. Przedstawiciele ProFUTURO nie chodzą po domach, nie oferują żadnych płyt, nie proszą o podpisy na listach. Zbiórkę taką, według naszej wiedzy, prowadzą oszuści, którzy zebrane pieniądze wykorzystują do własnych prywatnych celów. Pieniądze te w żaden sposób nie trafiają do naszego Stowarzyszenia i nie wspomagają rozwoju dzieci z autyzmem.

Oszuści działają na terenie Poznania i okolic od wielu lat. Gazeta Wyborcza zainteresowała się działalnością oszustów i w dniu 3 lutego 2011 roku pojawił się w poznańskim dodatku Gazety artykuł na ten temat (Domokrążcy wciskają nam kit). Bardzo prosimy każdy podejrzany fakt zbierania pieniędzy zgłaszać Policji.

Jeżeli chcą Państwo wspomóc nasze Stowarzyszenie i pomóc dzieciom z autyzmem to można przekazać 1% swojego podatku na naszą organizację rozliczając się z podatku dochodowego za 2011 rok i wpisując w odpowiednią rubrykę PIT-37 numer KRS 0000073708. Można również dokonać darowizny dowolnej kwoty na konto Stowarzyszenia w PKO BP SA 1 O/Poznań 10 1020 4027 0000 1202 0413 7493.