Co by było, gdybyś któregoś dnia obudził się, a żaden z dotychczas poznanych zmysłami schematów nie był taki jak zawsze: sól byłaby słodka, wrzątek by nie parzył, ludzie zamiast mówić wydawaliby niezrozumiały dla ucha szum, a oczy widziały najmniejsze pyłki powietrza, które nieustannie wirując zasłaniają świat?

Celem otwartego konkursu filmowo-fotograficznego jest przedstawienie w możliwie sugestywny sposób świata osoby z autyzmem. Konkurs realizowany jest w ramach kampanii społecznej „Kojarzysz autyzm? Wiedza jest trendy. Na drodze do zmiany stereotypowego wizerunku osób z autyzmem”, której ideą jest uwrażliwienie społeczeństwa na problemy, z którymi spotykają się osoby, dotknięte autyzmem.

Konkurs realizowany jest w dwóch kategoriach:
– filmowej – filmy zrealizowane dowolną techniką, których długość wynosi od 30 sekund do 5 minut,
– fotograficznej – zdjęcie lub seria zdjęć wykonanych dowolną techniką.

Nagrodą w konkursie jest sprzęt cyfrowy. Nagrodzone prace będą eksponowane m.in. w ramach wystawy pokonkursowej na terenie Warszawy oraz w wydawnictwie multimedialnym. Organizatorem konkursu jest Fundacja SYNAPSIS. Więcej informacji o konkursie w regulaminie oraz na www.synapsis.org.pl.

Kampania społeczna „Kojarzysz autyzm? Wiedza jest trendy. Na drodze do zmiany stereotypowego wizerunku osób z autyzmem” jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.